Як говорити з дітьми про пожежну безпеку
Поясніть базові поняття:
- небезпека, яку приховує в собі вогонь;
- причини пожеж та заходи з попередження небезпечних ситуацій;
- призначення сірників та необхідність обережного їх використання;
- необхідність завжди вчасно вимикати електроприлади;
- важливість обережного користування газом.
Можна намалювати разом із дітьми малюнки-пам’ятки щодо правильної поведінки для уникнення пожежі та алгоритм дії у разі її виникнення. Або придбати вже готові плакати/постери. Важливо разом пригадати телефони екстрених служб і дорослих, яким можна телефонувати за виникнення небезпеки; повторити контактну інформацію, а саме — домашню адресу, телефони батьків та інших членів родини.
Що робити дитині у разі пожежі
1. Якщо виникла пожежа, слід одразу зателефонувати батькам. Коли немає такої можливості, то негайно зателефонувати 101. Не панікувати і чітко відповісти на питання диспетчера рятувальної служби: що сталося? яка ваша адреса/місце перебування?
2. Не слід намагатися загасити полум’я самостійно.
3. Якщо дитина у приміщенні, не слід лякатися і ховатися під ліжко, у шафі та в інших темних закритих місцях — потрібно спробувати вибратися надвір.
3. Не слід користуватися ліфтом.
4. Не можна гасити водою електроприлади, під’єднані до електромережі, а також легкозаймисті рідини (як-от бензин — його треба засипати землею чи піском).
5. Якщо пожежа виникла у коридорі або сходах і вийти з приміщення неможливо, потрібно йти на балкон та голосно кликати на допомогу.
6. Дим дуже небезпечний, дихати потрібно крізь намочену водою ганчірку (одяг, рушник тощо).
7. Якщо загорівся одяг, бігти не можна; треба впасти на підлогу/землю та перекочуватися з боку на бік, щоби збити полум’я.
Прості правила безпеки та вміння адекватно діяти у критичних ситуаціях рятують життя!
|